خانه / قوانین سایت ویکی سوال

کاربر محترم خواهشمنديم، قوانين مندرج در اين صفحه را با دقت مطالعه نموده و آنها را به کار گيريد، اگر به هر دليل کاربری خلاف قوانين زير عمل کند، سوال یا جواب او حذف شده و در صورت تکرار حساب کاربری او مسدود مي‌شود.

- وب سایت ویکی سوال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران و متقابلا قوانین جرایم رایانه‌ای است و از پذیرش کاربرانی که سعی در فعالیت مغایر با این قوانین را داشته باشند، معذور است. پس از مطرح نمودن مسائل سیاسی، معرفی یا پیشنهاد سایت‌های موزیک غیرقانونی، ضد مذهبی، نژآد پرستانه، اهانت به قومیت‌ها فیلم‌های غیرمجاز، مباحث غیر اخلاقی، پرسش و پاسخ در رابطه با ماهوراه، فیلتر شکن، وی پی ان و مسائلی از این دست و لینک دادن به سایت‌های حاوی موارد مذکور جدا پرهیز کنید.

- حریم خصوصی کاربران: ویکی سوال در مقابل تمام اطلاعاتی که کاربرانش در اختیار می گذارد مسئول است. ما متعهد می شویم که هیچ اطلاعات شخصی از کاربران را در اختیار هیچ موسسه، سازمان، ارگان و یا اشخاص نخواهیم گذاشت مگر به دستور و حکم مراجع قضایی.

- کاربر می‌بایست در هنگام ثبت نام در جواب، از کلمات مناسب در نام، و نام کاربری خود استفاده نمایند. ایجاد حساب کاربری با نام شخصیت‌های معروف سیاسی مذهبی در ویکی سوال ممنوع است. در همین راستا استفاده از آواتار با چهره افراد سیاسی مذهبی یا بکار بردن جملات خلاف قوانین کشور در امضا نیز ممنوع است.

- کاربران سایت باید در هنگام ارسال پرسش یا پاسخ در ویکی سوال از کلمات مناسب در متن سوال خود استفاده نمایند. به کار بردن کلمات رکیک و نامناسب، توهین آمیز، اهانت آمیز، نژادپرستانه، تهدید آمیز، مبتذل، زشت و ناپسند، یا پستی که مربوط به یک جرم جنایی یا منجر به مسئولیت مدنی باشد، اکیدا ممنوع است.

- هرگونه فعالیت تجاری و ایجاد بحث‌های تبلیغاتی و مرتبط با کسب درآمد در اینترنت، تبلیغ شرکت‌های هرمی مانند گلد کوئیست، تبلیغ خرید، فروش، تعمیرات و دادن لینک سایت‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و تبلیغ وبلاگ‌ها و اعلام ایمیل آدرس در سوال و جواب‌ها ممنوع است و چنین ارسال‌هائی بلافاصله حذف شده و در صورت تکرار حساب کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

- هرگونه سوالی که موجب انحراف بحث از موضوع پرسش شود، ممنوع است.

- لطفاً از ساخت بیش از یک حساب در سایت جداً خودداری فرمایید. در صورت مشاهده تمام حساب‌های مربوط به شخص مسدود می‌شوند.

- ایجاد پرسش اعتراض آمیز یا انتقاد آمیز در رابطه با یک کاربر یا مدیر یا خود سایت ویکی سوال بدون اخطار قبلی، سریعا حذف خواهد شد. اگر اعتراض یا شکایتی از بخش خاص یا کاربر مشخصی دارید، از طریق بخش تماس با ما مطرح نمایید.

- اگر پرسش شما به هر دلیلی حذف شده است و نسبت به حذف آن شکایت دارید لطفا از طریق بخش تماس با ما، مورد را پیگیری نمایید.

- از نوشتن مطالب به صورت فینگلیش جدا پرهیز کنید. سوال خود را به نثر شیرین پارسی مطرح کنید، موضوعاتی که به فینگلیش نوشته شوند بدون اخطار سریعا پاک خواهند شد.

- کاربران باید در هنگام ارسال سؤالات و مشکلات خود از یک عنوان مناسب استفاده نمایند. این عنوان می‌بایست در رابطه با سوال باشد و در عین کوتاه و مختصر بودن باید مفهوم و واضح بوده و منظور را برساند.

- در هنگام ارسال سوال جدید، حتما 1 تا 3 برچسب مرتبط با موضوع را وارد کنید.

- جواب به سوال‌ها بصورت لحظه‌ای انجام نمی‌شود، لطفا برای دریافت پاسخ خود صبور باشید و از بکار بردن عبارتی همچون «فوری»، «تورو خدا»، «اضطراری» و غیره در عنوان پرسش خود جدا پرهیز کنید.

- آواتار انتخابی شما نشان دهنده شخصیت و کارکتر شماست، پس در انتخاب آن نهایت دقت خود را به کار گیرید.

- عمل کپی کردن مطالب وبلاگ‌ها و سایت‎ها بدون ذکر منبع کاری به دور از انسانیت و خلاف قوانین کپی رایت است. پس حتما منبع به همراه لینک به صفحه اشاره شده در پست‌ خود را ذکر کنید.

- لطفاً در هنگام جواب دادن به سؤالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سؤال کننده می‌شود، خودداری فرمایید. این را بدانید که ویکی سوال محل عمومی است و پذیرای سوالات غیر حرفه‌ای و مبتدیانه کاربران نیز خواهد بود.

- لطفاً در صورتی که جواب سوالی را نمی‌دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن موضوع می‌شود، خودداری فرمایید.

- فقط و فقط یک بار سوال خود را در یک پرسش خاص مطرح نمایید. پیش از ارسال پرسش جدید، مطمئن شوید که کاربر دیگری آن مسائله را مطرح نکرده باشد، پس پیش از ارسال مطلب جدید، ابتدا به بخش جستجوی سایت مراجعه کنید.

- جواب‌های موجود در سایت توسط کاربران سایت ثبت می شود، سایت ویکی سوال هیچ مسئولیتی در قبال صحت و محتوی پاسخ ها ندارد، هرچند تا حد امکان نظارت بر محتوی آنها صورت می گیرد.

به اشتراک گذاشتن این مطلب

راه ارتباط

support at wikisoal dot com